Yarın Gel Başla Okuyucu Yorumları

3.baskıya giren ”YARIN GEL BAŞLA” kitabımın okuyucularının yorumlarından bazıları…

Etik kaygılar sebebi ile isimleri paylaşamıyorum. Ancak paylaşımların orjinaline instagram hesabım sinemikcafe’ nin öne çıkanlar kısmından ulaşabilirsiniz.

-Kitabınızın yeni mezun olmuş/olacak arkadaşlar için paha biçilemez bir rehber niteliğinde olduğunu söyleyebilirim naçizane. Keşke benim o zamanlarıma denk gelseymiş olsaydı diye düşündüğüm oldu okurken. Bunun yanı sıra bizim gibi birçok süreci başarılı veya başarısız olarak yönetip bir yerlerde olanlar için de eşsiz bir kaynak niteliğinde bence. Yeni bakış açıları kazandırıyor bizimle paylaştıklarınız. Ben kitabı okurken geçmiş deneyimlerimi yeniden sorguladım. Gelecekle ilgili olarak da yapmak istediklerim var. Rehber olarak kitabınızdan faydalanacağımı söylemek istiyorum.

-Merhaba Sinem hanım,

Kitabınızı okudum, emeğinize sağlık. Gerçekten çok doğru konular üzerinden geçmişsiniz. Özellikle yeni mezunlar için süper bir kitap keşke yıllar önce bizim içinde böyle bilgi kaynağı kitaplar olsaydı. O zamanlar iş arama sürecimiz daha bilinçli olurdu. Başarılarınızın devamını dilerim.

-Sonunda bitirdim. Yaptığım bir kaç hatayı gördüm, ne kadar güzel yazmışsınız, mutlaka yazılarınızın daha birçok kişiye ulaşması lazım… Bilhassa profesyonel yardımlarınız bir yana, gönüllü yaptığınız şeyler ne kadar kıymetli, mevcutta uzun süre işsizlik psikolojisi bozulmuş insanlara ilaç gibi gelmeniz…Kalpten yapılan herşeyin bize geri döneceğine cani gönülden inanıyorum.

-Sinem hanım okunan her sayfada sevap point alıyorsunuz gerçekten, mülakatımın ilk aşaması çok iyiydi. Yarın gel başla kitabını bizlere kazandırdığınız için çok teşekkür ederim. 🙂

-Sinem hanım kitabınızı büyük bir ilgi ile okudum. Kendi alanında bir başucu kaynağı. Emeğinize sağlık, gönlünüze sağlık, okudum ve ihtiyacım olduğunda da hızlı ulaşmak adına sırt çantamda gezdiriyorum. Hakikaten okumayan çok şey kaçırır.

-Yeni mezunlardan tutun çok tecrübelilere her profilden profesyonellere rehber olacak, oldukça sade anlaşılır ve bir o kadar yararlı bilgileri bir arada bulabilirsiniz.

-Kariyer yolculuğumun en başında okuduğum bu kitap sadece işe giriş aşamasında değil işe girdikten sonraki süreçler hakkında da bilgi sahibi edindiriyor. Kitabın en başında kendi hikayesinden bahsederek 20 yıl önceki Sinem’ le bizi tanıştırmanız içten ve cana yakın tavrınızla severek okumamıza sebep verdi. İş arama sürecimin doğru ve planlı bir şekilde ilerlemem konusunda bilgi sahibi edinen, her zaman destek olan size teşekkürlerimi sunuyorum.

-Sinem hanım ellerinize emeğinize hatta yüreğinize sağlık. Harika bir kitap. Çok severek beğenerek okudum. Kitabınız beni çok motive etti. İnşallah sizinle bir gün karşılıklı sohbet etme imkanım olur.

-Elime geçer geçmez ilk bölüm bitti. Emeğinize yüreğinize sağlık muhteşem bir kitap olmuş.

-Umuda ihtiyaç duyduğunuzda size kendinize olan inancınızı hatırlatacak nadide bir eser.

-Bazı kitapların tüm insanlara dokunmasını istersiniz ya evet işte bu kitap onlardan biri. İsmine aldanmayınız iş arayan biri için Yarın Gel Başla iken, bir çalışan için Yeniden başla tadında bir kitap. Sımsıcak samimiyet dolu bir girişin ardından, kariyer kelimesinin bir anne gibi doğup büyütülmesini göreceksiniz. Ah keşke serisi olsa, keşke hayatımızdaki tüm alanlara bu denli güzel dokunuşlar yapan güzel insanlarla hep karşılaşsak.

-Değerli bir büyüğümden aldığım tavsiye üzerine edindiğim ve elime geçtiği gün büyük bir özenle ve dikkatle okuduğum kitap 🙂 Bana çok güzel şeyler kattığını, farkındalığımı arttırdığını ve daha kendimden emin şekilde iş arama sürecime devam etme güveni verdiğini belirtmem gerekir. Bu kolay anlaşılan, sade ve güzel bilgilerle dolup taşan benim için kılavuz niteliğindeki kitap için size teşekkür ederim.

-Kitabınız o kadar hayatın içinden, akıcı bir usluba sahipki okurken evet bende bu hataları yapıyorum derken buldum kendimi ve nasıl bitirdiğimin farkında dahi olmadan bitiriverdim kitabınızı. Artık iş arama sürecimde sizin tavsiyeleriniz ışığında edinmiş olduğum bilgilerle daha sağlıklı bir süreç geçireceğimi düşünüyorum. Bu süreçte bir yol gösterici niteliğinde ki kitabı yazmış olduğunuz içinde teşekkür ediyorum.

-Yeni mezunlar olarak çoğu zaman aklımızda olan ama soracak birini bulamadığımız için cevaplayamadığımız bütün soruların cevaplarının içinde olduğu güzel bir kitap.

-Yeni mezunlar başta olmak üzere, iş arayanlar, işinde kendini geliştirmek isteyenler, farklı alanda bir kariyer hedefleyenler için muhteşem bir kaynak olmuş. Şiddetle tavsiye ediyorum. Ayrıca anlatımınız da bir o kadar akıcı ve içten.

-Kitabınız dün elime ulaştı bugün bitirdim. Ellerinize emeğinize sağlık. Çok akıcı ve faydalı bir kitap olmuş. Hiç sıkılmadan okudum ve notlar çıkardım. Şuan da 3. sınıf öğrencisiyim ve endişelendiğim tüm soruların yanıtlarını kitabınızda buldum. Çok teşekkür ediyorum.

-Sizinle instagram üzerinden tesadüfen tanıştım ve hemen kitabınızı aldım. Şuan bölüm 2′ ye başlamak üzereyim ve çok faydalı geldi. Özellikle katlama etkisini ilk kez öğrendim. Böyle bir kitap yazıp bizlere yol gösterdiğiniz için teşekkür ederim.

-En mutsuz olduğum anda instagramda kitabınıza denk geldim sipariş ettim. 1 günde bitirdim. İş ararken yaptığım hataları fark ettim teşekkür ederim size 🙂

-Bazı kitaplar vardır bakmadan es geçersin içinde muazzam bilgi içerdiğini önemsemeden. Bazı kitaplar vardır okudukça anlarsın değerini, klasik olmuştur, tekrar tekrar okur ve özümsersin. Bazı kitaplar vardır kendisine çeker insanı, bağlar ve istek uyandırır. Heyecandan nasıl başlayacağını bilemezsin. İşte o kitaplardan biri Yarın Gel Başla!

-İş başvurusuna gittim olumsuz sonuçlandı. İlk iş başvurum olduğu için biraz buruk dönüyorum. Otobüste dönerken bu güzel kitaba başladım. Şimdilik baya güzel gidiyor. İçimdeki burukluk ortadan kalktı. Kitap sayesinde baz eksikliklerim olduğunu fark ettim. İnşallah bittikten sonra kariyerime güzel bir ışık tutacağına inanıyorum. İş arayışı olan kişilere tavsiye ediyorum.

-Kitabınızı aldım okudum ve az önce bitirdim. Tek kelimeyle muhteşem ötesi anlatılmaz okunur… Yazın 2 aylık iş arama dönemimde neden 2 ay boşta kaldığımı şimdi anlıyorum meğer yanlış yaptığım öyle çok şeyler olmuşki. Kitabınızdan öğrendiğim ve kendimce not aldığım o kadar çok cümleniz varki… Bundan sonra gittiğim bir mülakatta işveren korksun benden:) Allah sizden razı olsun. Soyadınız gibi bende ışık oldunuz gerçekten. Sonsuz sevgiler.

-Öncelikle merhaba Sinem hanım bu yol gösterici kitabınızı emek sarf edip yazmanızdan ötürü teşekkür ederiz. Gerçekten kitabın içeriğinde her kesimin okuması gereken çok önemli mükemmel şeyler anlatılıyor. Kitabınızı okuduktan sonra anladımki çok az bir şeylerin farkındaymışım. Özellikle cv ve mülakat hakkında yazdıklarınız. Tekrar tekrar teşekkür ederim.

-Sinem hanım merhaba yeni mezun bir makine mühendisi olarak kitabınızı okudum ve içindeki tüm tavsiyelerinizi uygulamaya çalıştım. 2 aylık bir iş arama sürecinden sonra şükürler olsun iş buldum. Öncelikle böyle faydalı bilgileri içtenlikle paylaştığınız için çoook teşekkür ediyorum.

-Kitabınızı bugün nihayet bitirdim. Tek seferde okumayıp okuduklarımı uygulayıp sonra tekrar okumaya devam ettim. Gerçekten gözümü açan ve ”aaa ben bunu bilmiyordum, demek böyle oluyormuş” diye içimden geçirerek okuduğum bir kitap oldu. Elinize emeğinize sağlık.

-Sinem hanım, kitabınızı uzun zamandır okumak çok istiyordum en sonunda okudum. Tekrar tekrar okunası bir kitap bir kere okudum, 2. kez de okuyacağım uygulamak için. Yarın gel başla sözünü duyabilmek için… Elinize emeğinize sağlık, zor günlerimizde bizlere böyle bir ışık olduğunuz için çok teşekkür ederim. Hayatınızda mutluluklar başarılar diliyorum.

-Tekrarsız, sıkmayan ama gereken herşeyi içinde barındıran bu güzel kitap için teşekkürler. Zorlu iş arama sürecime katkı sağlatacağını düşünüyorum.

-Yarın gel başka gibi değerli bir kitabı kaleme aldığınız için kendi adıma çok teşekkür ederim. Kitabı henüz bitirmedim ama kafamdaki soruların çoğuna yanıt buldum hatta beklemediğim soruların bile cevapları var. Çok başarılı bir yol göstericisi olmuş. Başarılarınızın devamını diliyorum.

-Sonunda aldım, okudum ve bir hızla iki günde bitirdim. İnsan kaynaklarına vermiş olduğum gönül yolculuğumda ve iş arama sürecimde etkisini göreceğim çokca nüsanslar var. Kendi hikayesiyle başlayıp iş arama sürecinden mülakatlara, kendime farkını kattığını düşündüğüm bilgiler edindim. Uygulamadan sonra geri dönüşlerde farklılık olacağına eminim. Kaleminize sağlık Sinem Hanım.

-Koşuyolu D&R de tek bir tane vardı oda bana kısmet oldu ve kitabınızı sabaha karşı bitirdim. Gerçekten çok akıcı özellikle sizin hayatınızdan olan kestiler mükemmel ve ders çıkarıcı teşekkürler.

-25 yaşındayım ve herşey için geç kaldığımı düşünüyordum. Ama bu kitap ile daha hiçbirşeyin geç olmadığını öğrendim. Yarını düşünerek şimdi harekete geçme zamanı. Teşekkürler.

-Kitabınız sayesinde kendimi affetmeye hazırım Sinem Hanım. Hatalar başarısızlıklar hepsi geride kaldı. Şimdi önümüzde bakma zamanı. Bir gün bende sizin gibi bir ik’ cı olmak istiyorum.

-Bu kitap gerçekten şans getiriyor. 4 aydır çalıştığım halde başka bir iş arıyordum. Kitabı daha bugün bitirdim ve şans eser daha yazılanları uygulayamadan bugün bir görüşmeye çağırıldım ve kabul edildim. Yarın benim onayımı bekliyorlar. İnşallah olacak. Buna biz aslında uğur diyoruz ama bu sizin bizler için iyi niyetinizle kalbinizden ettiğiniz duların karşılığı. Bu arada kitap enfes herkese tavsiye ederim. Yüreğinize sağlık.

-Sinem hanım başta büyük bir önyargı ile aldığım kitabınızı bitirmiş bulunmaktayım. Baştaki önyargımın sebebi ise reklamı çok yapılan ürünleri almayınız gibi klişe bir cümleyi hayatıma uyarlamış olmamdı. Fakat yanılmışım. Hem akıcı, eğlenceli hem de öğretici bir kitaba daha önce rastlamamıştım. Sayenizde o kitapla tanıştım. Bu kitabı yazdığınız için teşekkürler.

-İş arama sürecinde olanlar, yeni mezunlar, mezun olacaklar ve bir gün iş arama ihtimali olan herkes… Kısaca 7′ den 70′ e herkes… Okumanızı şiddetle tavsiye ettiğim, başarılı nadide eserlerden birtanesidir. Herkes için paha biçilemez bir rehber niteliğinde olup, sıkılmadan okuyacağınız ve her kelimesinden ayrı bir ilham alacağınız müthiş bir eser.

-Sinem hanım kitabınızı okudum, kişisel farkındalık ve motivasyon açısından harika bir kitap. Adım adım detaylarıyla birlikte akıcı anlatımınız mükemmel. Gerçekten yorum yaparken daha iyi ne söyleyebilirim diye düşünüyorum. Günümüzün vebası olan bilgi paylaşımının kıtlığını kabuğunuzdan taşarak bizlere de dokundurduğunuz için minnettarım.

-Sinem hanım kitabınızı yaklaşık 3 hafta önce okudum. O kadar içten o kadar samimi ki ellerinize emeğinize sağlık. Keşke tüm ik’ cılar sizin gibi olsa. İnşallah bana da uğurlu gelir. Çok teşekkürler böyle bir eser ortaya koyduğunuz için.

-Sinem hanım şimdi herkes gibi kitabınız çok güzel demiyeceğim çünkü gerçekten hakkı çok emeği çok bir kitap. Mesela şuan yarın yapılacak online görüşmede nasıl davranmalıyım dedim ve Yarın Gel Başla’ dan 197.sayfayı açık tekrar okudum. Açıp açıp okunmalık, karşılaşılacak durumlara tam hazırlık. El atı ile her zaman hazırım.

-Sinem hanım kitabınızı okudum çok güzel ve çok yararlı bir kitap olmuş bizimle birikimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler. İş ararken aa ben de böyle yapmıştım dediğim şeyler oldu ve bir de aklıma takılıp da arada kaldığım durumlar vardı onların da cevabını bulmuş oldum. Keşke çok daha önce okusaymışım ama olsun. Kardeşlerime de okumaları için tavsiye edeceğim.

-Sinem hanım merhaba endüstri mühendisliği 4. sınıf öğrencisiyim. Normalde ayda bir kitap okuyabilen birisiydim. Sizin kitabınızı alıp başladığımda bitirmem 2 günümü aldı. Çok akıcı ve gerçekten çok önemli konulardan bahsetmişsiniz. Bu sene mezun oluyorum inşallah kitabınızda yazdığınız tavsiyeleri uygulamaya özen göstereceğim. Herşey için teşekkür ederim.

-Sinem hanım Trabzon KTU kariyer fuarı vardı ve bu benim hayatımdaki ilk deneyimimdi. Sizin kitabınızı okumadan gitmek istemedim ve sizin kitapta tavsiyeleriniz ne ise birebir yaptım, hazırlandım ve sonuç okul bitmemesine rağmen olumlu tepki aldım. İki firmadan mülakata çağırıldım. Okulum bitmese bile benim deneyimim oldu ve kendime özgüvenim arttı çok mutluyum inanınki…

-Merhabalar Sinem hanım, sizi ben ilk zamanlar linkedinden beri takip ediyorum ve Yarın gel başla hikayenizi okurken yanınızdaymış gibi hissettim. Kitabınız ve diğer her türlü tavsiyeniz sayesinde çok ilerleme kaydettim ve işi kaptım. Teşekkür ederim.

-En iyi şeyler vazgeçmediğimde geldi Sinem Hanım. Tavsiyeleriniz ve kitabınız için çok teşekkür ediyorum. Bayram sonrasında kısmetse çok istediğim insan kaynakları alanında başlıyorum. İyi ki varsınız.

-Okuması keyifli, deneyim ve tecrübe dolu ve yol gösterici müthiş bir kitap.

-Kitabınız resmen hayatıma dokundu mülakat daveti aldım ama bu seferde heyecandan öleceğim sanırım. 🙂

-Çekilişle sizden imzalı olarak kazandığım kitabı hemen bitirdim ve bu sabah 6.aşama olan bireysel mülakata girdim. Kitapta ve gönderilerinizde değindiğiniz herşey o mülakatta o kadar yardımcı oldu ki bana. Çok güzel geçti inşallah olumlu dönüş alırım. Çok teşekkür ediyorum iyi ki varsınız.

-Yarın Gel Başla başından kalkmadan tek solukta okuduğum yakın zamanda da faydasını göreceğime yürekten inandığım başucu kitabı.

-Merhaba Sinem Hanım, uzun zamandır kitabınızı alıp okumak istiyordum kısmet oldu ve dün elime ulaştı. İnanın gece elimden bırakasım gelmedi uykum gelmiş olmasına rağmen okumaya devam ettim. O kadar sürükleyici bir uslup kullanmışsınız ki sizi tebrik ediyorum. Ayrıca benim gibi yeni mezun arkadaşlara çok güzel bir yol gösterici harita konumunda. Başucu kitabı diyebilirim. Ne desem az kalır. Sürekli kelimelerinizin altını çiziyorum. Bana kalsa tüm kitabı çizeceğim herhalde. Hem okuyup hem de pratiğe döküyorum ve yanlışlarımı düzeltmeye başladım bile. Bizi aydınlattığınız için ve yardımlarınız için çok teşekkür ediyorum. Sizin gibi ik’ ya gönül vermiş insanların artması dileğiyle…

-Mülakat öncesi Yarın Gel Başka kitabınızı okudum ve yazdıklarınızı mümkün mertebe yerine getirdim; dikkat ettim veee bugün işe kabul edildiğimi bildirmek için aradılar. Teşekkürler Sinem Hanım.

-Bugün okumaya ancak fırsat bulabildiğim ama ”keşke daha önce okusaymışım” dediğim bir kitap. Bizzat tecrübelerini anlatan verdiği tavsiyeler ile beni etkileyebilen sevgili Sinem Işık’ a sonsuz teşekkürler. Hiç tereddüt etmeden okumanızı tavsiye ederim. Küçük bir not: Kendinizi başarısız hissetmemek için başarının sizin için ne anlama geldiğini tanımlamalısınız.