Home HAKKIMDAKİ GÖRÜŞLER Mülakat Danışmanlığı alan kişilerin görüşleri

Mülakat Danışmanlığı alan kişilerin görüşleri

391

Merhaba Sinem Hanım,

Sizinle tanıştıktan sonra iş hayatımı Sinem Hanımdan önce ve Sinem Hanımdan sonra olarak iki döneme ayırdım. Sizinle gerçekleştirdiğimiz mülakat pratiği ve notlarınız, değerli fikirleriniz sonrasında birçok firmadan mülakat daveti aldım. Yorucu bir maratondan sonra çok şükür beklediğim bir yer ve istediğim pozisyondan olumlu dönüş aldım. Her şey için teşekkür ederim. İyikilerimden oldunuz, her şey gönlünüz gönlünüzce olsun.

A.İ (27)

Yaklaşık 6 aylık işsizlik süreci içerisindeyken tesadüfen Linkedin üzerinden Mülakat koçluğu programınızı gördüm. Sizinle iletişime geçtikten sonra bana hemen dönüş yaptınız ve sizinle geçirdiğim mülakat sonrasında öz geçmişim ve mülakat sürecinde yaptığım hataları farketmemi sağladınız. Ben de sizin yönlendirmeleriniz doğrultusunda öz geçmişimi güncelledim ve mevcut tüm başvurularımı geri çekerek tekrar başvurularımı yaptım.

Bir anda doğru düzgün aranmazken bir çok büyük ölçekli firmadan mülakat daveti aldım. Mülakat sürecinde yaptığım hataları da düzeltmek suretiyle katıldığım bir çok mülakattan olumlu dönüş aldım ve kısa bir sürede  özel bir bankada yönetici pozisyonunda göreve başladım.
Yaptığımız çalışma resmen hayatımı değiştirdi. Bana Ik gözüyle bakma, firmaların aradığı kriterlere göre cv hazırlama , kişisel özellikleri ön plana çıkartma gibi bir çok önemli bilgiler kattınız.İşsizlik döneminde yaşadığım sıkıntı ve üzüntü sebebiyle oluşan alerji gibi sağlık problemlerimden bile kurtuldum.
Ayrıca Harika bir ekip ve insanlara denk gelmenin de mutluluğunu yaşıyorum.
Sihirli değneğinizi değdirdiğiniz bir çalışan olarak bir çok işsiz arkadaşa faydalı olacağınıza eminim.
Herşey için çok teşekkür ediyorum. İyi ki karşılaştık.
İyi olacak hastanın doktor ayağına gelirmiş 😉
Başarılarınızın devamını diliyorum.
E.N.D (33)

Sinem Hanım merhaba,

Yapmış olduğumuz çalışma sayesinde sizin verdiğiniz bilgiler ve tüyolar ile istediğim iş görüşmesinin mülakatını kazandım. Sizinle mülakat yaptığımızda çok kötüydüm ve bunun farkındaydım. Sizden yardım aldım ve siz bana bu şekilde hiçbir mülakatı geçemezsin ama düzelmeyecek hir birşey yokdiyerek beni motive ettiniz. Ve sizin yardımlarınızla harika bir mülakat geçirdim. Tekrar teşekkür etmek istiyorum herkese mutlaka dokunmalısınız…

K.A (25)


Sinem Hanım merhaba,

Yarın iş başı yapıyorum 🙂 …. şirketinden teklif aldım, hemde istediğim teklifi aldım ve istediğim pozisyon olan Ürge Mühendisi olarak 🙂 Sanırım sizden mülakat koçluğu almasaydım daha uzun süren bir iş arama sürecim olurdu, en başta kendimi tanımamı, iş kavramından ne istediğimi anlamamı sağladınız. Sonra da nasıl ifade etmem gerektiğini öğrettiniz. Emekleriniz için çok teşekkürler 🙂

A.İ (26)


Sinem Hanım ile yaptığımız mülakat koçluğu çalışması kişisel farkındalığımı arttırdı. Tüm sorularıma detaylı cevaplar buldum. İş ararken hangi kanalları aktif kullanmam gerektiğini öğrendim. Benim için en önemlisi bir insan kaynakları uzmanından mülakat performansımın nasıl olduğu ile ilgili geri dönüş alabilmekti.

Görüşmemizden sonra detaylı notlar çıkardım ve iş görüşmelerime notlarımla çalıştım. Biz öz eleştiri yaparken objektif davranamıyoruz ama görüşmede Sinem Hanıma artı ve eksileriniz ile size yol haritası çıkarıyor.

Çalışmamızında etkisi ile istediğim işe nihayet başlıyorum. Her şey için teşekkür ediyorum.

M.G (24)


Merhabalar Sinem Hanım,

Mülakat koçluğu çalışmamız sonrası iş teklifi aldığım şirket maaşta istediğim revizyonu kabul etti. Çarşamba iş başı yapıyorum 🙂 size de haber vermek istedim. Sorularıma sabırla yanıt verdiğiniz için çok teşekkür ediyorum çok yardımcı oldunuz.

S.Y(36)


Aylarca iş arayışlarımdan sonuç alamadığım ve çaresizlik içine düştüğüm bir anda sizi takip etmeye başladım. Paylaşımlarınız sayesinde yanlış yaptığım bir çok şeyi düzeltme fırsatı yakalım. Katıldığım mülakatlarda o kadar bilinçsizce hareket ediyormuşumki yaptığımız mülakat koçluğu çalışmasının bende yarattığı farkındalığı size anlatamam. Sizinle pratik yaptıktan sonra kendimi çok daha iyi ifade ederek sonunda istediğim işe kavuştum. İyi ki varsınız… Yolunuz açık olsun 🙂

D.O (27)


Beklentimin çok çok üzerinde bir deneyimdi benim için. Kendimi nasıl daha iyi ifade edeceğim ve hangi konuları ön plana çıkarmam gerektiği ile ilgili çok verimli bir çalışma oldu. Teşekkür ediyorum.

A.R (36)


Başvurularıma bir türlü sonuç alamıyordum. Standart bir cv yerine ön plana çıkarmam gereken noktaları sizinle birlikte çalıştıktan sonra ciddi bir fark oldu geri dönüşlerde. Yaptığımız mülakat koçluğu çalışması da mülakatlarda kendimi çok daha etkili ifade etmeme fayda sağladı. Nihayet uzun süren iş arama sürecim sayenizde son buldu. Desteğiniz için çok ama çok teşekkür ederim.

F.K (26)


Sinem hanımla Nerden ve nasıl başlayacağımı bilmediğim iş arama sürecimde yollarımız kesişti. Kendime güvenimin yerlerde olduğu bu dönemde, hiç farkında olmadığım ya da önemsiz gibi görünen yönlerimin ne denli önemli olduğunu farkettirdi. Eksiklerim neler, gittiğim görüşmelerde neden eleniyorum gibi daha bir sürü soruma da yanıt buldum. Bu yoldan geçen herkesin hikayesine dilerim eli değer.

Sevgiler❤

E.E.T (29)


Gerçekleştirdiğimiz mülakat koçluğu çalışması sonrasında sayenizde iş arama sürecimi ne kadar bilinçsiz bir şekilde yürüttüğümü fark ettim. Yaptığım hataların farkına varmamı sağladığınız ve bu süreçte bana destek olduğunuz için çok teşekkür ederim. Şimdi daha öz güvenli ve kendimi ifade etme konusunda çok daha başarılıyım.

S.K ( 29)


Sizi ilk olarak Linkedln den tanıdım. Sonrasında iş arama sürecimde koçluk desteği almaya karar verdim. Bence sizin en büyük gücünüz işinizdeki uzmanlığınıza dayalı hiçbir yerde yazmayan  çıkarımlarınızı ve tabi ki tecrübelerinizi duruşunuzla muhteşem şekilde yoğurmuş olmanız. Gizli kalmış ve söylenmeyen IK dinamiklerini net ve davranışsal olarak anlattığınız ve bir o kadar da gerçek anlamda gönüllü olarak destekleriniz için minnettarım.  Öğrenilmiş çaresizlik ve umutsuzluğu sizin doğal tepkileriniz ve işinizdeki üst-düzey bilir kişiliginiz ile yendim. Başarılarınızın devamını içtenlikle dilerim.

R.P (46)


İş arama sürecimde koçluk desteği aldığım Sinem hanım’ ın yönlendirmeleri sayesinde kısa sürede iş arayışım son buldu. Motive edici yaklaşımı ve deneyimleri ile bilinçli bir iş arama süreci geçirmemi sağladığı için kendisine çok teşekkür ediyorum. İk’ ya gönül vermiş bir kişi olarak kendini boşlukta hisseden, iş arama sürecinde umutsuzluğa kapılan ve ne yapacağını bilemeyen herkese umut olmaya ve destek vermeye devam edecek.

M.U (35)


İş arama sürecimi daha verimli geçirmek için yaptığım araştırmalar sonucunda tanıştım Sinem hanım ile. İlk olarak Linkedin ve bloğundaki yazıları takip ederek, daha sonrasında instagram üzerinden yaptığı mülakat etkinliğinde sorduğu mülakat sorularına cevap verip canlı yayınlarını izleyerek. Ve böylece kendisinden mülakat koçluğu almaya karar verdim. İyi ki de Sinem hanımla çalışmışım 🙂 Onunla yaptığımız görüşme sonucunda eksik yanlarımın neler olduğunu çok iyi anladım. Kendisi sizi yapmanız gerekenler konusunda mükemmel bir şekilde yönlendiriyor ve motive ediyor. Eğer sizde böyle bir çalışmaya ihtiyaç duyduğunuzu hissediyorsanız bir an bile tereddüt etmeden kendisi ile iletişime geçin 🙂

E.B (24)


Yapmış olduğumuz mülakat koçluğu görüşmesi benim için çok yararlı oldu. Özellikle spesifik olmayan genel olarak tabir edilen sorulara vermiş olduğum yanıtlardaki hatalarımı görmeme yardımcı oldu. Kendimi nasıl daha iyi ifade edebileceğim konusunda çok faydalı bir çalışmaydı. Çalışma sonrasında katılacağım mülakatlarda alacağım sonuçların çok daha iyi olacağına eminim. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

T.Y (28)


Gerçekleştirmiş olduğumuz mülakat koçluğu sayesinde birçok noktada bilinçlendim. Katılacağım mülakatlarda kendimi çok daha iyi ifade edeceğime inanıyorum. Sinem Hanım’ a çok teşekkür ederim.

K.Y (25)


İş arama sürecimde 2 hafta önceki instagram canlı yayınınız beni çok etkilemişti ve kendime bir özgüven gelmişti. Bugün yaptığımız mülakat koçluğu çalışması ile bu özgüven daha da arttı. Sayenizde artık hangi iş yeri hangi pozisyon olursa olsun iş bulayım değil de istediğim pozisyonda ve istediğim iş yerinde çalışmam gerektiğini ve bana bu mülakat sürecini nasıl kendi lehime çevirerek yönetebileceğimi öğrendim. Artık işler beni değil ben işleri seçeceğim. Daha iş dünyasına adım atmadan kapıdan nasıl girmem gerektiğini ve iş dünyasında hayatta nasıl kalınırı öğrendim. Sanki 2-3 yıldır işte çalışıyormuşum gibi bir his hissediyorum artık. O derece yakınım iş hayatına. Çok teşekkürler 😊

H.P (24)


Sinem Hanım merhaba, öncelikle iş arama sürecimde verdiğiniz destek ve işbirliği için çok teşekkür ederim. Özellikle kurumsal firmalarda devam eden uzun iş yaşamım sonrası kendimi hep dev aynasında görüyordum ve stresli ortamın getirdiği olumsuz havanın da etkisi ile “artık biraz dinleneyim, nasıl olsa bu tecrübeden faydalanmak isteyecek firmalar olur” düşüncesi ile ayrılma kararı aldım. Sonrasında geçen 2.5 ay inanılır gibi değildi. Sizin desteğiniz, yönlendirmeleriniz ve hepsinden daha önemlisi samimi yaklaşımınız, gelişmelerle ile ilgili anlık paylaşımlarınız bu dönemi daha az sıkıntı ile atlatmamı sağladı. Sonuç olarak son 10 gündür beklentilerimi hem maddi hem de sorumluluk alanı olarak karşılayacağını inandığım yeni işime başladım. İlginiz, alakanız, samimiyetiniz ve bundan sonrada sürmesini arzu ettiğim dostluğunuz için teşekkür ederim. İyi ki varsınız…

E.Ç(41)


Sinem Hanım,

Sizin gibi bir insanla tanıştığım için çok mutluyum 🙂 ve sizinle olan iletişimimde samimi ve sıcak sohbetinizden edindiğim bilgiler, aldığım geri bildirimler sayesinde istediğim şirkette çalışma olanağı buldum. Uzun zamandır gittiğim her görüşmeden olumsuz sonuçlar alıyordum. Hatamı aramaktan ve bulamamaktan umudumu tamamen yitirmiştim. Sizinle tanıştıktan sonra hayatım resmen değişti. Cv’ de yaptığımız değişiklikler birebir yaptığımız mülakat pratiği ile artık başvurularımın görüntülenmesi, beni aramaları, sizden aldığım geri bildirimleri uygulayıp iş teklifi almam tamamen sizin sihirli geri bildirimleriniz ile oldu.

Her şey için çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. İyi ki sizi tanımışım esen kalın.

M.S(29)


Merhaba Sinem hanım,

Gerçekleştirdiğimiz mülakat koçluğundan sonra hatalarımın farkına vararak ve eksiklerimi gidermem mülakat anında çok etkili oldu ve sizinle görüştükten sonra istediğim işe girdim. Her şey için teşekkürler.

T.Y (27)


Sinem Hanım merhaba,

Sizinle yapmış olduğumuz mülakat pratiği ve karşılıklı bilgi alışverişi sayesinde kendime kattığım extra nitelikler sonucunda fark yaratıp işe girmeyi başardım. Üstelik beklentilerimin çok üstünde bir firma ile el sıkıştık. Her şey için çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız.

S.S(26)


Sinem Hanım merhaba,

Bu güzel haberi sizinle paylaşmak istedim. İsteyip uğraştığım bir yer vardı ve kendimi birazcık zorla görüşmeye davet ettirdikten sonra her şey güzel ve hızlı ilerledi. Kısmetse Pazartesi işe başlıyorum. Size ne kadar teşekkür etsem az. Yol gösterdiniz fikirlerinizi ve tecrübelerinizi paylaştınız. Sizin sayenizde daha farkında ve kararlı adımlar attım ve kısa sürede olumlu sonuçlandı. Tekrardan çok çok çok teşekkür ederim 🙂

G.Ç(35)


Sinem Hanım,

Görüşmem çok güzel geçti. Çok katkınız oldu tekrar teşekkür etmek isterim. Ayrıca bana çok şey kattınız ben yürürken koşmamı sağladınız. Bu görüşme olumsuz olsa da bana hatalarımla yüzleşme olanağı sağladınız. Umarım görüşmem olumlu sonuçlar ve bende size işe kabul mesajı atabilirim.

S.Y(28)


Sinem Hanım nasılsınız?

Bu mesajı size atmayı o kadar çok beklemiştim ki.. Gönderenlere imrenmiştim hep. Kitabınız ve aldığım mülakat koçluğu sayesinde size bahsettiğim firmaya işe başlıyorum. Kendim ve yoluna ışık tuttuğunuz herkes adına tekrar teşekkür ederim.

K.T(24)


Sinem Hanım merhaba,

Sizden aldığım mülakat koçluğu sonrasında iş görüşmelerim daha bir istediğim gibi ilerlemeye başladı. Veee sonunda tam da istediğim iş görüşmesinden olumlu sonuç aldım. Çok mutluyum. İş arama sürecinde olup bir şeylerin yanlış gittiğine inanan herkese sizinle görüşmesini tavsiye ediyorum. Sevgiler

M.N.Ç (37)


Sinem Hanım vallahi emeğiniz çok büyük. Umudum kalmamıştı artık neredeyse biliyorsunuz sizde cidden yarın gel başla oldu. Çarşamba günü insan kaynakları asistanı pozisyonunda işe başlıyorum.Sonsuz teşekkür ediyorum size minnettarım yapabileceğime beni inandırdığınız için çok teşekkür ediyorum. Bugün o kadar heyecanlıyım ki aşırı mutluyum 🙂

E.M(24)


Sinem Hanım merhaba,

Sizi kendi durumumla ilgili güncellemek ve tekrar teşekkür etmek istedim. Görüşme yaptığım bir yer ile anlaştık. Kalite mühendisi olarak 15 gün içerisinde işe başlayacağım. Çok hızlı oldu. Çok teşekkür ediyorum desteğiniz için.

D.S (26)

Mülakat koçluğu çalışmasının detayları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

https://www.ikcafe.net/mulakat-koclugu/