Gönüllü CV Danışmanlığı projesi neyi amaçlıyor?

 

Hepimiz iş aramaya başladığımızda özgeçmiş oluşturduktan sonra aynı tereddütü yaşıyor ve aynı soruyu kendimize soruyoruz. Acaba özgeçmişim beni gerçekten iyi yansıtıyor mu?

Bu soru ile birlikte yaptığımız iş başvurularına alamadığımız geri dönüşler iş arama sürecimizde ciddi moral bozukluğuna sebep oluyor. Özgeçmişimizin bizi iyi yansıtması gerektiği, daha etkili ve profesyonel olması gerektiğini elbette biliyor ama hiçbir zaman tam olarak doğru bir özgeçmiş hazırladığımızdan emin olamıyoruz. İşte iş arayan kişilerin bu ihtiyacını görerek başlattığım, özgeçmiş düzenleme konusunda iş arayışı olan kişilere gönüllü bir ekip ile insan kaynakları gözünden geri bildirimler verdiğimiz projemizin detaylarından bahsetmek istiyorum.

İş arayanlar için Türkiye de ilk ve tek gönüllü proje olma özelliğini taşıyan ‘’Gönüllü CV Danışmanlığı Projesi’’ şimdiye kadar 6.000 iş arayan kişiye özgeçmiş düzenleme konusunda destek verdi. 75 yeni mezun ve insan kaynakları alanında kariyer hedefleyen genç arkadaşa gönüllü bir projede yer alma, yeni arkadaşlıklar edinme, cv inceleme deneyimi kazanma ve insan kaynakları süreçleri konusunda bilgi birikimlerini arttırma şansı tanıdı.

Fikir ve Ekip liderliğini yaptığım projenin asıl amacı; iş arayışı olan kişilere cv düzenleme konusunda belli kriterler doğrultusunda geri bildirim vererek, öz geçmişlerinin daha etkin düzenlenmesini sağlamak ve iş başvurularında davet edilme oranını arttırabilmektir.
Projenin bir diğer amacı da, insan kaynakları alanında deneyim kazanmak isteyen kişilerin gerekli eğitimleri aldıktan sonra proje kapsamında deneyim kazanmasına olanak sağlamaktır. İnsan kaynakları fonksiyonları ile ilgili online eğitimlerin yanı sıra, proje kapsamında alt projeler oluşturup mentorluk yaparak gönüllü arkadaşların tüm insan kaynakları konularında gelişimlerini desteklenmektir.

Yani proje iş arayanlara etkin ve profesyonel bir özgeçmiş hazırlamaları konusunda destek olurken bir yandan insan kaynakları alanında kariyer hedefleyen genç arkadaşlarımıza da değer katmaya çalışıyor.

Dönemsel aralıklar ile devam eden projemiz iş arayan kişilere destek vermeye devam edecek.

Proje de yer alan tüm gönüllü ekip arkadaşlarım Türkiye’ nin bambaşka şehirlerinde yaşıyor, tüm çalışmaları online ortamda yürütüyoruz ama aynı ofisi paylaşıyormuş gibi samimi ve keyifle çalışıyoruz.

Ekibimde bu işe gönül veren tüm arkadaşlarım adına bizden destek alan tüm iş arayan kişilerin gönlündeki işleri bulmaları dileği ile…

Sevgiler

Sinem Işık

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir