Mülakat Koçluğu

Mülakat Koçluğu

Aslında söylemek istediklerimizi, çoğu zaman dile getiremediğimiz anlardan biridir mülakatlar. Uzun süre beklediğimiz mülakat davetini aldığımızda, mutluluk duyduğumuz kadar büyük bir heyecanda sarar içimizi. Elimizi kolumuzu nereye koyacağımızı, nasıl davranacağımızı ve kendimizi nasıl iyi ifade edeceğimizi bilemeyiz ve mülakat anına kadar ne yapacağımızı tasarlar dururuz kafamızda.

Mülakat anında ise bambaşka şeyler dökülür ağzımızdan, kimi zaman kendimi çok yanlış ifade ettim veya keşke şunu da söyleseydim diye pişmanlıklar ile çıkarız mülakattan. Ama iş işten geçmiştir. O işe çok uygun olduğumuzu tam olarak ifade edemediğimiz, karşı tarafa işe ne kadar istekli olduğumuzu yansıtamadığımız için elenebiliriz.

Mülakatlarda kendini iyi ifade edemediğini düşünen, farkına varmadan görüşmeci de olumsuz izlenim bırakan ve mülakat heyecanını yenmek için pratik yapmak isteyen kişiler ile yapılan bu çalışmada;

 

  • Arayışta olduğunuz pozisyona özel olarak hazırlanacak, mülakatlarda sık karşılaşabileceğiniz sorulardan oluşan yetkinlik bazlı gerçek bir mülakat yapılır.
  • Mülakat sonrasında, mülakatın nasıl geçtiği ile ilgili (Genel izlenim, sorulara verilen cevapların ikna ediciliği, kendinizi ifade ediş şekliniz, karşı tarafta olumsuz etki yaratabilecek ifadelerinizin olup olmadığı vb konularda) geri bildirim verilerek iyileştirme önerilerinde bulunulur.
  • İş arama süreciniz ile ilgili aklınıza takılan konuların üzerinden geçilir.
  • Mülakat sonunda birlikte yapacağımız çalışma ile öz geçmişiniz incelenerek daha etkili, profesyonel ve anlaşılır bir hale gelmesi sağlanır.
  • Yapmış olduğumuz görüşme kayıt altına alınarak daha sonra kendi mülakat performansınızı izleme fırsatı sunulur. (İstek dahilinde ve gizlilik ilkelerine bağlı kalarak)

Ortalama süre 1.5- 2 saattir.

7000’in üzerinde mülakat deneyimim ile, insan kaynakları gözüyle yapacağımız bu çalışma sonucunda katıldığınız mülakat sonuçlarının olumlu sonuçlanma olasılığını birlikte arttırabiliriz.

Çalışma tüm illerde görüntülü görüşme yöntemi ile gerçekleştirilir.

Detaylı bilgi için sinem@ikcafe.net mail adresimden bilgi alabilirsiniz. Bilgi almak için email gönderirken öz geçmişinizi paylaşmanızı veya toplam iş deneyim sürenizi ve çalışma alanınızı belirtmenizi rica ediyorum.

 

Mülakat koçluğu alan kişilerin görüşlerine ulaşmak için linki tıklayabilirsiniz.

Mülakat koçluğu alan kişilerin görüşleri